Vishay / Dale TNPW060312K4BETA
Manufacturer :
Vishay / Dale
Mfr. Part # :
TNPW060312K4BETA
Description
RES 12.4K OHM 0.1% 1/10W 0603
Catalog
Chip Resistors-Surface Mount
DataSheet
TNPW060312K4BETA PDF
Price is not available, please RFQ
TNPW060312K4BETA Tech Specifications
  • Series:TNPW
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Part Status:Active
  • Resistance:12.4 kOhms
  • Tolerance:±0.1%
  • Power (Watts):0.1W, 1/10W
  • Composition:Thin Film
  • Features:Military
  • Temperature Coefficient:±25ppm/°C
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Package / Case:0603 (1608 Metric)
  • Supplier Device Package:0603
  • Ratings:-
  • Size / Dimension:0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
  • Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)