J.W. Miller / Bourns 4114R-1-752
Manufacturer :
J.W. Miller / Bourns
Mfr. Part # :
4114R-1-752
Description
RES ARRAY 7 RES 7.5K OHM 14DIP
Catalog
Arrays/Networks Resistors
DataSheet
4114R-1-752 PDF
Price is not available, please RFQ
4114R-1-752 Tech Specifications
  • Series:4100R
  • Package:Tube
  • Part Status:Active
  • Circuit Type:Isolated
  • Resistance (Ohms):7.5k
  • Tolerance:±2%
  • Number of Resistors:7
  • Resistor Matching Ratio:-
  • Resistor-Ratio-Drift:50ppm/°C
  • Number of Pins:14
  • Power Per Element:250mW
  • Temperature Coefficient:±100ppm/°C
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Applications:-
  • Mounting Type:Through Hole
  • Package / Case:14-DIP (0.300", 7.62mm)
  • Supplier Device Package:14-DIP
  • Size / Dimension:0.765" L x 0.300" W (19.43mm x 7.62mm)
  • Height - Seated (Max):0.185" (4.69mm)