Yageo YC162-FR-074K32L
Mfr. Part # :
YC162-FR-074K32L
Description
RES ARRAY 2 RES 4.32K OHM 0606
Catalog
Arrays/Networks Resistors
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
DataSheet
YC162-FR-074K32L PDF
Price is not available, please RFQ
YC162-FR-074K32L Tech Specifications
  • Circuit Type:Isolated
  • Resistance (Ohms):4.32k
  • Tolerance:±1%
  • Number of Pins:4
  • Power Per Element:62.5mW
  • Temperature Coefficient:±200ppm/°C
  • Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
  • Supplier Device Package:-
  • Size / Dimension:0.063" L x 0.063" W (1.60mm x 1.60mm)
  • Height - Seated (Max):0.020" (0.50mm)