J.W. Miller / Bourns 4308R-101-220LF
Manufacturer :
J.W. Miller / Bourns
Mfr. Part # :
4308R-101-220LF
Description
RES ARRAY 7 RES 22 OHM 8SIP
Catalog
Arrays/Networks Resistors
DataSheet
4308R-101-220LF PDF
Price is not available, please RFQ
4308R-101-220LF Tech Specifications
  • Series:4300R
  • Package:Bulk
  • Part Status:Active
  • Circuit Type:Bussed
  • Resistance (Ohms):22
  • Tolerance:±1Ohm
  • Number of Resistors:7
  • Resistor Matching Ratio:-
  • Resistor-Ratio-Drift:50ppm/°C
  • Number of Pins:8
  • Power Per Element:200mW
  • Temperature Coefficient:±250ppm/°C
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Applications:-
  • Mounting Type:Through Hole
  • Package / Case:8-SIP
  • Supplier Device Package:8-SIP
  • Size / Dimension:0.784" L x 0.085" W (19.91mm x 2.16mm)
  • Height - Seated (Max):0.195" (4.95mm)