J.W. Miller / Bourns 4310R-102-103
Manufacturer :
J.W. Miller / Bourns
Mfr. Part # :
4310R-102-103
Description
RES ARRAY 5 RES 10K OHM 10SIP
Catalog
Arrays/Networks Resistors
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
DataSheet
4310R-102-103 PDF
Price is not available, please RFQ
4310R-102-103 Tech Specifications
  • Series:4300R
  • Package:Bulk
  • Part Status:Active
  • Circuit Type:Isolated
  • Resistance (Ohms):10k
  • Tolerance:±2%
  • Number of Resistors:5
  • Resistor Matching Ratio:-
  • Resistor-Ratio-Drift:50ppm/°C
  • Number of Pins:10
  • Power Per Element:300mW
  • Temperature Coefficient:±100ppm/°C
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Applications:-
  • Mounting Type:Through Hole
  • Package / Case:10-SIP
  • Supplier Device Package:10-SIP
  • Size / Dimension:0.984" L x 0.085" W (24.99mm x 2.16mm)
  • Height - Seated (Max):0.195" (4.95mm)