Vishay / Beyschlag ACASN4701E4701P1AT
Manufacturer :
Vishay / Beyschlag
Mfr. Part # :
ACASN4701E4701P1AT
Description
RES ARRAY 2 RES 4.7K OHM 0606
Catalog
Arrays/Networks Resistors
DataSheet
ACASN4701E4701P1AT PDF
Price is not available, please RFQ
ACASN4701E4701P1AT Tech Specifications
  • Series:ACA - Precision
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Part Status:Active
  • Circuit Type:Isolated
  • Resistance (Ohms):4.7k
  • Tolerance:±0.25%
  • Number of Resistors:2
  • Resistor Matching Ratio:±0.05%
  • Resistor-Ratio-Drift:±7.5ppm/°C
  • Number of Pins:4
  • Power Per Element:125mW
  • Temperature Coefficient:±25ppm/°C
  • Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
  • Applications:Automotive AEC-Q200, Voltage Divider (TCR Matched)
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:0606, Convex
  • Supplier Device Package:0606
  • Size / Dimension:0.063" L x 0.059" W (1.60mm x 1.50mm)
  • Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)