CTS Corporation 767141122GP
Manufacturer :
CTS Corporation
Mfr. Part # :
767141122GP
Description
RES ARRAY 13 RES 1.2K OHM 14SOIC
Catalog
Arrays/Networks Resistors
DataSheet
767141122GP PDF
Price is not available, please RFQ
767141122GP Tech Specifications
  • Series:767
  • Package:Tube
  • Part Status:Active
  • Circuit Type:Bussed
  • Resistance (Ohms):1.2k
  • Tolerance:±2%
  • Number of Resistors:13
  • Resistor Matching Ratio:-
  • Resistor-Ratio-Drift:-
  • Number of Pins:14
  • Power Per Element:100mW
  • Temperature Coefficient:±100ppm/°C
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Applications:-
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:14-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
  • Supplier Device Package:-
  • Size / Dimension:0.390" L x 0.220" W (9.91mm x 5.59mm)
  • Height - Seated (Max):0.093" (2.36mm)