Yageo YC122-JR-079K1L
Manufacturer :
Yageo
Mfr. Part # :
YC122-JR-079K1L
Description
RES ARRAY 2 RES 9.1K OHM 0404
Catalog
Arrays/Networks Resistors
DataSheet
YC122-JR-079K1L PDF
Price is not available, please RFQ
YC122-JR-079K1L Tech Specifications
  • Series:YC122
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Part Status:Active
  • Circuit Type:Isolated
  • Resistance (Ohms):9.1k
  • Tolerance:±5%
  • Number of Resistors:2
  • Resistor Matching Ratio:-
  • Resistor-Ratio-Drift:-
  • Number of Pins:4
  • Power Per Element:62.5mW
  • Temperature Coefficient:±200ppm/°C
  • Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
  • Applications:DDRAM, SDRAM
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:0404 (1010 Metric), Convex
  • Supplier Device Package:-
  • Size / Dimension:0.039" L x 0.039" W (1.00mm x 1.00mm)
  • Height - Seated (Max):0.016" (0.40mm)