Yageo YC162-JR-0756RL
Mfr. Part # :
YC162-JR-0756RL
Description
RES ARRAY 2 RES 56 OHM 0606
DataSheet
YC162-JR-0756RL PDF
Price is not available, please RFQ
YC162-JR-0756RL Tech Specifications
  • Circuit Type:Isolated
  • Resistance (Ohms):56
  • Tolerance:±5%
  • Number of Pins:4
  • Power Per Element:62.5mW
  • Temperature Coefficient:±200ppm/°C
  • Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
  • Supplier Device Package:-
  • Size / Dimension:0.063" L x 0.063" W (1.60mm x 1.60mm)
  • Height - Seated (Max):0.020" (0.50mm)