CTS Corporation 742C083273JP
Manufacturer :
CTS Corporation
Mfr. Part # :
742C083273JP
Description
RES ARRAY 4 RES 27K OHM 1206
Catalog
Arrays/Networks Resistors
DataSheet
742C083273JP PDF
Price is not available, please RFQ
742C083273JP Tech Specifications
  • Series:742
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Active
  • Circuit Type:Isolated
  • Resistance (Ohms):27k
  • Tolerance:±5%
  • Number of Resistors:4
  • Resistor Matching Ratio:-
  • Resistor-Ratio-Drift:-
  • Number of Pins:8
  • Power Per Element:62.5mW
  • Temperature Coefficient:±200ppm/°C
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Applications:-
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:1206 (3216 Metric), Concave, Long Side Terminals
  • Supplier Device Package:-
  • Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
  • Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)